Батьківська сторінка

Дата: 12 вересня 2019 о 11:21, Оновлено 6 червня 2022 о 07:49

До уваги батьків 1 КЛАСУ

Відповідно до частини 2 статті 8 Закону кожна дитина має право на здобуття початкової та базової середньої освіти у найбільш доступному та наближеному до місця її проживання закладі освіти (його структурному підрозділі).

Право дитини на здобуття початкової та базової середньої освіти у комунальному закладі освіти (його структурному підрозділі), за яким закріплена територія обслуговування, на якій проживає дитина, гарантується, що не обмежує право батьків дитини або особи, яка досягла повноліття, обирати інший заклад освіти відповідно до законодавства.

Для належного та ефективного визначення і закріплення за закладом освіти території обслуговування місцеві органи виконавчої влади або органи місцевого самоврядування ведуть облік дітей дошкільного та шкільного віку, враховують спроможність кожного закладу освіти і демографічну ситуацію на відповідній території та у разі необхідності забезпечують створення додаткових класів. Водночас кількість класів початкової школи має забезпечувати здобуття початкової освіти всіма дітьми, які проживають на території обслуговування відповідного закладу освіти.

Питання забезпечення рівного доступу до здобуття повної загальної середньої освіти визначено статтею 9 Закону, де зазначено, що зарахування дітей до закладу освіти на конкурсних засадах (проведення будь-яких заходів, спрямованих на перевірку знань, умінь, навичок чи інших компетентностей дитини) для здобуття початкової освіти забороняється, крім закладів спеціалізованої освіти і приватних закладів освіти.

До комунального закладу освіти для здобуття початкової та базової середньої освіти у порядку, визначеному законодавством, обов’язково зараховуються всі діти, які:

• проживають на території обслуговування закладу освіти;
  • є рідними братами та/або сестрами дітей, які здобувають освіту в цьому закладі освіти;
  • є дітьми працівників цього закладу освіти.

Діти з особливими освітніми потребами, які проживають на території обслуговування комунального закладу освіти, мають право на першочергове зарахування до нього у порядку, визначеному законодавством, для здобуття початкової та базової середньої освіти.

Повідомляємо, що відповідно листа Міністерства освіти та науки України № 1/4202-22  від 16.04.2022 року «Щодо зарахування до 1-го класу закладів загальної середньої освіти» програмний засіб «Електронна реєстрація в заклади загальної середньої освіти» системи ІСУО (https://school.isuo.org/) адаптовано до запровадженого в країні воєнного стану. Електронна реєстрація надає можливість батькам під час подання заяви  прикріпляти сканкопію довідки переміщеної особи та інших подібних документів.