Дистанційне навчання в школі
Про життя школи під час карантину
Від 12 березня 2020 року школа перебуває на карантині: призупинено освітній процес, відповідно до рекомендацій МОН України та наказів по школі «Про запровадження карантину», «Про запровадження дистанційного навчання», «Про проведення підсумкового оцінювання», «Про організоване завершення 2019-2020 н. р.» організовано дистанційне навчання.
Центром необхідної інформації став шкільний інтернет-сайт. У розділі «Дистанційне навчання» можна познайомитися з графіками роботи вчителів на час карантину та щотижневими завданнями з усіх предметів для кожного класу; у розділі «Класи – Новини» зареєстровані користувачі можуть переглянути матеріали, які підготували вчителі школи: презентації, конспекти уроків, відуео- та аудіоматеріали, тестові завдання, блок-схеми, карти, таблиці. Ведуться електронні журнали. У кожному класі працюють Viber-групи, де безпосередньо розміщена вся необхідна інформація та здійснюється постійно обмін інформацією.
Учителі школи постійно використовують у своїй роботі платформи Google Classroom, Zoom, Classtime, Skype, GIOS. Успішно проводять онлайн- уроки, консультації, конференції, тестування, тренінги, перевіряють виконання завдань. Здійснюється як індивідуальне, так і групове навчання. Учителі школи стали більше спілкуються з батьками та дітьми: тепер кожному можна відповісти індивідуально, обговорити будь-які питання та дати поради. А батьки стали безпосередніми учасниками освітнього процесу.
Дистанційне навчання спонукало нас переглянути та оновити свої матеріали до уроків, змінити їх форми та методи.
У графіку роботи вчителів школи відведено час для підвищення кваліфікації. Згідно графіка КНЗ «ЧОІПОПП» проходили вебінари (Денисенко А. М., Князєва О. В.) та дистанційні курси (Веретільник Л. І., Ізвозчик Р. О.) Особливою популярністю користуються платформи Ed-era та Prometheus, які є своєрідною школою для вчителів і де можна переглянути інноваційні освітні тенденції та актуальні новини, пройти навчання та підвищити свою кваліфікацію.
Цьогоріч у дистанційній формі відбулися засідання атестаційної комісії, виставка передового педагогічного досвіду, попередня тарифікація, чергові засідання педагогічної та методичної ради. Заходили до школи лише для того, щоб полити квіти та взяти необхідні документи. Щотижня вчителі та батьки школи долучалися до міського проєкту - пошиття захисних масок. За цей час їх пошито більше 1000, і в цьому досягли справжньої майстерності: якщо на початку 60 м тканини розкроювали за 4 години, то тепер часу витрачаємо вдвічі менше.
А ще є приємне: за час карантину, дякуючи міській владі, здійснено капітальний ремонт підлоги другого поверху та замінено освітлення в класних кімнатах на енергозбережувальне! Ще рік тому про це можна було тільки мріяти, сьогодні ж проєкт, розпочатий ще волонтером Корпусу Миру Шеннон Картер, завершено. Тепер здійснюється поточний ремонт стін, прибирання та дезінфекція всього приміщення. Технічний персонал школи по черзі працює на шкільних клумбах. Тож шкільне подвір’я квітуче та зелене.
Карантин змінив кожного з нас. Думаю, іншими стали наші цінності та бажання. І як гарно не говорили б ми про дистанційне навчання, воно не може замінити живого спілкування. І вже не тільки педагоги, а й діти нудьгують за школою, за уроками, за спільними справами. Тепер ми добре знаємо, що праця (робота) – то справжня радість і свято, а згадуючи класика, переконуємося: «У щастя людського два рівних є крила: троянди й виноград, красиве і корисне».